Dostarczamy nowoczesne rozwiązania IT do optymalizacji operacyjnej dla dystrybucji, transportu i logistyki.

Od 15 lat pracujemy dla dużych jak i małych przedsiębiorstw krajowych i międzynarodowych.

DEDYKOWANE ROZWIĄZANIA
dla Twojego Biznesu

Wybrane wdrożenia
Sprawdź nasze realizacje

WYZWANIE:

Do najbardziej wymagających zadań należały: integracja z systemami zewnętrznych dostawców, obsługa infrastruktury sieciowej w oddziałach i osiągnięcie niezakłóconej interakcji z użytkownikiem w warunkach pracy magazynu.

EFEKTY WDROŻENIA:
• wzrost aspektu mobilności rozwiązania,
• zwiększenie zasięgu wykonywanych operacji (dostępność dla stanowisk desktopowych),
• gwarancja dostępności informacji dzięki komunikacji on-line,
• poprawa ergonomii pracy dzięki zastosowaniu terminali ubieralnych,
• wzrost wydajności procesu sortowania paczek

WYZWANIE:

Osiągnięcie założonej wydajność procesu, krótkiego czasu reakcji oraz integracja z centralnym systemem operacyjnym GLS.

EFEKTY WDROŻENIA:
• wzrost wydajności zespołów kurierskich,
• podniesienie standardu obsługi Klienta (możliwość kontroli procesu 
doręczeń poprzez obowiązkowy kontakt z odbiorcą przesyłki)

WYZWANIE:
Zapewnienie założonej wydajności procesu, osiągnięcie wymaganego czasu reakcji oraz integracja z wewnętrznym systemem operacyjnym.

EFEKTY WDROŻENIA:
• wzrost efektywności działań operacyjnych zespołów kurierskich,
• podniesienie wskaźnika terminowości doręczeń przesyłek,
• poprawa jakości kontroli nad przebiegiem procesów w czasie rzeczywistym

Wypełnij formularz aby dowiedzieć się w jaki sposób wspieramy firmy z Twojej branży

  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Omecon Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Zeusa 47 lok. U1, 01-497 Warszawa, NIP: 5252599720, KRS: 0000530990 (dalej „Administrator”). Z Administratorem można się skontaktować za pomocą adresu e-mail: iod@omecon.pl. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość za pomocą formularza na naszej stronie oraz opcjonalnie, w celu dążenia do zawarcia umowy, obsługi już zawartej lub w celu przedstawienia oferty handlowej. Ponadto informujemy, że przysługuje Pani/Panu szereg praw wynikających z RODO, a w szczególności prawo do wniesienia sprzeciwu na działania Administratora. Więcej informacji o prawach, które Pani/Panu przysługują oraz o sposobach przetwarzania można znaleźć w polityce prywatności Administratora.

  • 5 tys. użytkowników mobilnych zalogowanych do systemu
  • 2 tys. połączeń liniowych obsługiwanych w ciągu dnia
  • 100 oddziałów obsługiwanych przez system centralny
  • 4 tys. awizacji dostaw rejestrowanych w ciągu dnia
  • 540 tys. zleceń zarejestrowanych w systemie w ciągu dnia
  • 4 mld złotych inkasowanych z przesyłek pobraniowych w ciągu roku

  Osiągaj przewagę konkurencyjną optymalizując transport liniowy

  Sprawdź jak wesprzesz kompleksowo proces zarządzania transportem.
  Dowiedz się jakie korzyści osiągniesz wybierając system &UP®.
  Przetestuj i oceń możliwości funkcjonalne naszego systemu.

  Modułowa architektura rozwiązania oferuje możliwości, dzięki którym automatyzując procesy zwiększysz efektywność realizowanych operacji logistycznych przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

  Dowiedz się więcej

  Pomożemy Ci odkryć nowe możliwości Twojego biznesu!

  Dostarczamy rozwiązania dla średnich i globalnych spółek! Budujemy trwałe relacje, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu!

  Skontaktuj się z nami

  Skuteczna integracja to pełna symbioza IT

  Aby implementowane rozwiązanie tworzyło skonsolidowane środowisko IT wspólnie z dotychczasowymi systemami, konieczne jest przeprowadzenie skutecznej integracji pomiędzy wszystkimi elementami składowymi firmowej architektury. Efektywna integracja systemów IT, realizowana w oparciu o nowoczesne narzędzia, jak choćby mikrousług czy szyny integracyjnej ESB (Enterprise Service Bus), usprawnia istniejące procesy, zapewnia optymalne działanie narzędzi jak również umożliwia monitorowanie działania wszystkich programów.
  Oferowane przez nas narzędzia zapewniają wysokiej jakości integrację, która gwarantuje niezawodny przepływ informacji pomiędzy systemami IT oraz skuteczną analizę danych przy jednoczesnym usprawnieniu realizacji procesów biznesowych.

  Nasze 15-letnie doświadczenie w zakresie integracji systemów obejmuje zarówno działania krajowe jak i międzynarodowe. Wśród rodzimych dość wymienić dwa kompleksowe projekty integracyjne dotyczące dwóch spektakularnych fuzji operatorów logistycznych w branży KEP, dokonanych w ostatniej dekadzie. Działania te uwzględniały pełną integrację platform informatycznych spółek na każdym poziomie i obszarze: klienckim, operacyjnym, finansowym oraz kontroli i zarządzania.
  Inne, międzynarodowe działania obejmowały z kolei wymianę danych pomiędzy dostarczonym i wdrożonym rozwiązaniem a systemami klienta (Microsoft Dynamics CRM, SAP). Transfer informacji uwzględniał pokaźny wolumen danych klientów, sprzedanych produktów oraz zrealizowanych zadań, które w postaci raportów przesyłane były do systemu CRM klienta. Współpraca z systemem magazynowym SAP dotyczyła dziennego raportowania wielkości sprzedaży oraz aktualizacji stanów magazynowych.

  Więcej

  AKTUALNOŚCI - Bądź na bieżąco

  Wpływ pandemii na globalne połączenia

  Pomimo pandemii, poziom połączeń nie będzie niższy niż w latach 2008-2009, kiedy na świecie był globalny kryzys finansowy. Przepływy handlowe i kapitałowe wracają już do stanu z początku 2020 r. 

  Perspektywy rozwoju transportu drogowego w Polsce w latach 2020-2030

  PwC, na zaproszenie Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska przygotował raport, którego celem jest podsumowanie przewidywanych kierunków rozwoju polskiej branży transportu drogowego rzeczy na przestrzeni najbliższych 10 lat.

  Logistyka 2040: trzy scenariusze przyszłości

  Świat, w którym wszechobecna technologia rozwiązała wszystkie bieżące problemy, świat zerowego wzrostu lub świat bez wystarczającej współpracy międzynarodowej. Oto scenariusze przyszłości nakreślone w nowym raporcie „Logistyka 2040” opublikowanym przez FM Logistic CE przy współpracy z ekspertami specjalizującymi się w foresighcie strategicznym z firmy 4CF. Raport zachęca do dyskusji związanej z rozważaniami na temat przyszłości logistyki i jej roli w gospodarce Europy na przestrzeni 20 lat.